افزونه Broken Link Checker وردپرس و رفع خطای ۴۰۴

افزونه Broken Link Checker وردپرس و رفع خطای ۴۰۴

اگر هاست سایت وردپرسی خود را عوض کرده اید و یا دامنه ی وبسایت خود را تغییر داده اید ممکن است با مشکل خرابی لینک ها یا تصاویر مواجه شوید. اگر با خطای ۴۰۴ در سایت برخورد کردید به شما افزونه Broken Link Checker وردپرس را برای رفع این خطا معرفی می کنم. این افزونه تاکنون توانسته تا بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۲ را ازآن خود کند که همین آمار نشان از محبوبیت این ابزار نزد کاربران وردپرس خواهد داشت.

باید به این نکته توجه کنید که وقتی یک بازدید کننده  وارد سایت شما می شود دو ست ندارد با لینک های خراب مواجه شود و برای موتور های جستو جو هم این قضیه خوشایند نیست و موتورهای جستو جو دوست دارند وقتی لینکی رو به عنوان نتیجه ی جستو جو به یک کاربر پیشنهاد می کنند کاربر دقیقا همان چیزی که می خواهد را ببیند. به طور کلی افزونه Broken Link Checker وردپرس برای بررسی لینک های وردپرس می پردازد و لینک‌ هایی که به صفحه‌ای که وجود ندارند لینک شدند را اصلاح می کند.در این مقاله میخواهیم به نحوه کار و نصب و راه اندازی افزونه Broken Link Checker وردپرس بپردازیم.

امکانات افزونه Broken Link Checker :

* لینک هایی که کار نمی کنند، تصاویر گم شده و تغییر مسیرها را شناسایی می کند.

* اطلاع رسانی ها از طریق داشبورد یا ایمیل به شما داده می شود.

* امکان نمایش پیوندهای خراب با نشان متفاوت در پست ها وجود دارد.

افزونه ساخت اسلاید شو برای ورد پرس Meta Slider
نمایش

* به موتورهای جستجو اجازه ی پیگیری لینک های خراب را نمی دهد.

* شما می توانید لینک ها را بر اساس URL، متنی و… جستجو و فیلتر کنید.

* لینک ها می تواند بدون انجام تغییرات دستی و فقط از طریق صفحه ی افزونه به روز رسانی شود.

* تنظیمات افزونه به راحتی قابل انجام است.

آموزش نصب و راه اندازی افزونه Broken Link Checker

برای نصب تنها کافی است در پنل وردپرس به قسمت افزونه ها -> افزودن بروید و سپس عبارت Broken Link Checker را جستجو کنید ( البته برای راحتی کار شما دوستان عزیز لینک دانلود مستقیم افزونه را در پایان آموزش قرار دادیم)

بعد از نصب و فعال سازی افزونه در بخش تنظیمات گزینه ای به نام بررسی کننده پیوند اضافه می شود.

آموزش تنظیمات افزونه Broken Link Checker

در بخش تنظیمات گزینه ای به نام بررسی کننده پیوند اضافه می شود که خود دارای تب های مختلفی است ما در اینجا به بررسی هر کدام از تب ها می پردازیم.

تب عمومی :

در این بخش می توانید تعیین کنید هر چند ساعت یک بار پیوندها را بررسی شود، می توانید گزینه گزارشات بررسی پیوندهای شکسته به شما ایمیل شود را فعال کنید، ایمیل خود را برای دریافت گزارشات پیوندهای خراب وارد کنید، می توانید گزینه بررسی پیوندهای شکسته در قالب را فعال کنید، می توانید گزینه پیشنهادات درباره ی لینک های خراب مطلع شوید را فعال کنید همچنین اگر دلایل دیگری برای خراب بودن لینک ها بود به شما اطلاع داده شود. در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

افزونه اتصال و نمایش Instagram Feed در وردپرس
نمایش

تب دنبال پیوند ها بگرد در :

در این بخش شما می توانید تعیین کنید که افزونه در کدام قسمت ها به دنبال لینک های خراب باشد. در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

تب بررسی کدام پیوند ها :

در این قسمت می توانید تعیین کنید که کدام پیوندها بررسی شوند و پیوندهایی که نمی خواهید بررسی شوند را در لیست محروم ها وارد کنید. در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

تب پروتکل ها و رابط های برنامه کاربردی :

در این بخش ابزارها و کانال هایی که به سایت شما متصل هستند ولی پیوندهای آن ها خراب شده است را می توانید تیک بزنید تا فعال شود. در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

تب پیشرفته :

در این بخش نوع اجرا شدن افزونه را مشخص می کند و نیازی به تغییر توسط شما نیست.در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

نکته آخر :

با توجه به ویژگی های گفته شده از افزونه Broken Link Checker و نکات مربوط به آن دیگر نگران خرابی لینک ها در وردپرس نباشید و به راحتی هاست یا دامنه وبسایت تان را تغییر دهید و اطمینان داشته باشید که لینک های خراب و یا خطای ۴۰۴ توسط افزونه Broken Link Checker بررسی و رفع می شوند. اکنون به \ایان این مقاله از آی دولوپر رسیدیم ممنونم از اینکه تا پایان همراه ما بودید. اگر سوال یا مطلبی بود در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

افزونه Google XML sitemap برای ساخت نقشه سایت
نمایش
پروفایل نویسنده: زهرا طیبی

با افتخار یکی از اعضای تیم آی دولوپر و مشغول در بخش گرافیک و سئو سایت

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد