تغییر زبان وردپرس

شما وردپرس را در سیستم خود و به طور پیش فرض نصب کرده اید آن را به زبان انگلیسی نصب شده و در حال حاضر شما می خواهید به تغییر وردپرس زبان. اما شما از روش برای انجام این کار مطمئن نیستید. به نظر می آید؟ اگر پاسخ مثبت باشد پس این مقاله را بخوانید ممکن است کمک خوبی در مورد تغییر زبان وردپرس باشد.

هنگام نصب WordPress، به طور پیش فرض آن را به زبان انگلیسی نصب شده است. با این حال، می توان آن را بعدا تغییر داد. برای تغییر زبان پیش فرض نصب وردپرس بسیار ساده است، زیرا قابلیت ساخته شده در هر زبان را دارد.

وردپرس در بیش از ۷۰ زبان در دسترس است . و ترجمه بیش از ۱۶۰ در حال انجام است. به یاد داشته باشید، تغییر زبان سایت وردپرس فقط زبان برای داشبورد وردپرس را تغییر خواهد داد، محتوای صفحه شما تغییر نخواهد کرد. باقی خواهد ماند همانطور که نوشته شد

واقعا مهم است که شما باید تفاوت بین پایان جلویی و زبان عقب پایان را درک کنید. جلوی آن چیزی است که بازدید کنندگان شما می بینند، در حالی که پشت صحنه چیزی است که شما در پشت آن خواهید دید، یعنی در داشبورد وردپرس و یا مدیر وردپرس .

زبان رابط و زبان وبلاگ دو چیز متفاوت است که باید مورد توجه قرار گیرد. و اگر شما یک وبسایت برای هر یک از مشتریانی که زبان انگلیسی را درک نمی کنند، ایجاد می کنید، لازم است که رابط کاربری را به زبان اصلی خود تغییر دهید تا بتواند وب سایت را به خوبی مدیریت کند.

زبان وبلاگ زبان است که در آن وبلاگ شما در وب سایت نوشته شده است. هر وبلاگ دارای تنظیمات خاص خود را برای زبان است. و این باعث می شود که شما واقعا وبلاگ خود را در وب سایت مدیریت کنید. شما می توانید وب سایت های روزمره خود را در وب سایت خود داشته باشید.

تغییر وردپرس زبان در داشبورد

ساده ترین راه برای تغییر زبان وردپرس از طریق پنل مدیریت است. برو به تنظیمات → عمومی → زبان سایت → ذخیره تغییرات منوی کشویی.

زبان های فراوان برای انتخاب وجود دارد. و لیست بسیار طولانی است که نمی تواند به طور کامل در اینجا لیست شده است. بنابراین، اسکرول و زبان مادری خود را انتخاب کنید و شروع کنید.

درست است؟

تغییر زبان وردپرس به صورت دستی

اداره امور در زبان مادری شما بسیار ساده است و به شما اطمینان میدهد که به درستی انجام دهید. اما اگر بومی که شما دنبال آن هستید در منوی کشویی سایت ذکر نشده است؟ بله این امکان وجود دارد که گویش مورد نظر شما در اینجا وجود ندارد.

خوب، در این مورد، شما می توانید فایل ها را به صورت دستی با کمک مراحل زیر نصب کنید.

نگران نباش راه حل بسیار ساده است.

وردپرس از سیستم gettext برای ترجمه (محلی سازی و بین المللی سازی) استفاده می کند. وردپرس دارای ۳ نوع فایل استفاده شده در یک چارچوب است که حاوی متن آماده برای ترجمه است.

– PO (Object قابل حمل)

– POT (Template Object Portable)

– MO (Object Machine)

هر سه فایل شامل متن ترجمه شده، متن آماده برای ترجمه و فایل های ماشین قابل خواندن است.

برای تنظیم وردپرس در زبان مادری خود، ابتدا وردپرس را در زبان خود چک کنید .

گویش دلخواه در مخزن یافت شد؟ اکنون فایل .mo را دانلود کنید. فایل را به WP-content / languages ​​یا wp-include / languages ​​/ directory بارگذاری کنید.

حالا wp-config.php را در وردپرس باز کنید و کد زیر را وارد کنید.

این خط کد کشور و زبان را هدف قرار خواهد داد. این نشان می دهد که من بسته اسپانیایی را از پرو نصب می کنم. در اینجا، “es” برای Espanol و “PE” به شما می گوید که نسخه ای از اسپانیایی است.

به روز رسانی آمار و داشبورد وردپرس خود را در زبان بومی شما انتخاب شده است. و این که چگونه شما به راحتی می توانید انگلیسی را به زبان مادری خود مشخص شده در هیچ زمان تغییر دهید.

تبریک می گویم! باطن وب سایت شما در گویش آشنا شما در حال حاضر است.

نتیجه

بنابراین، دفعه بعد که می خواهید وردپرس را به زبان مادری خود تغییر دهید، مجبور نیستید به هیچ کاری سختی برسید. فقط فرآیند ذکر شده را دنبال کنید و به خوبی خواهید رفت. و تغییر زبان مدیر WordPress سخت نیست و به ویژه هنگامی که شما این راهنمای را با شما. امیدوارم توضیح بالا درباره نحوه تغییر زبان وردپرس برای شما مفید باشد. و هر گونه سوال در مورد زبان تغییر وردپرس خوش آمدید. بنابراین، احساسات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

نمایش جدیدترین مطالب با تصویر شاخص + کد و افزونه
نمایش
پروفایل نویسنده: محمد سجاد باهنر

عاشق وردپرس و برنامه نویسی ( وب و موبایل ) ❤ html , css , javascript , php , C# asp core , sql , json , jquery

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد