افزونه MailChimp for WordPress و ارسال خبرنامه در وردپرس

ارسال خبرنامه در وردپرس

یکی از راه های رایج و محبوب برای خبر رسانی و جذب کاربر به سمت سایت و خدمات ارسال خبر نامه در وردپرس و سایت های وردپرسی است. از این رو سایت های بسیاری در حوزه ی ارسال خبرنامه فعالیت می کنند و فضایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند تا بتوانند ایمیل هایی را در قالب خبرنامه برای کاربران خود ارسال نمایند. در وردپرس نیز افزونه های متعددی برای ارسال خبرنامه موجود است که در این آموزش از آی دولوپر قصد داریم یک افزونه پر قدرت برای ارسال خبرنامه های سایت وردپرسی شما معرفی کنیم که افزونه MailChimp for WordPress نام دارد.

افزونه MailChimp for WordPress

حتما همه ی شما با سیستم ارسال خبرنامه ی Mailchimp آشنا هستید و یا شاید از آن استفاده کرده اید. می توان گفت یکی از بهترین ها در زمینه ی ارسال خبرنامه است که امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و همچنین به تعداد زیادی ایمیل را می پذیرد. افزونه MailChimp for WordPress از سیستم ارسال خبرنامه، قدرت می گیرد و با اتصال به سایت وردپرسی شما قادر به دریافت ایمیل کاربران می باشد و به راحتی می تواند خبرنامه ی مورد نظر شما را برای کاربران ارسال نماید.

کار با افزونه MailChimp for WordPress :

اولین گام برای اتصال این برنامه با سایت وردپرس ایجاد یک حساب کاربری است. از سایت این برنامه (mailchimp.com) بازدید و بر روی گزینه ثبت نام رایگان کلیک کنید. ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد، و یک نام کاربری و رمز عبور برای خود بسازید.

افزونه Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd
نمایش

به محض ورود به سیستم مستقیما به داشبورد MailChimp خود وارد می شوید.

ایجاد اولین لیست ایمیل

اولین قدم در این برنامه راه اندازی یک فهرست ایمیل است. در داشبورد  MailChimp بر روی گزینه ایجاد فهرست کلیک کنید.

در این قسمت از شما ارائه اطلاعاتی مانند: انتخاب یک نام برای فهرست ایمیل،آدرس یک ایمیل برای پاسخگویی کاربران، یک یادآوری برای کاربران که چطور خود را در  فهرست پیدا کنند و … خواسته می شود. فرم را پر کرده و دکمه ذخیره را فشار دهید. فهرست لیست شما با موفقیت ساخته شد. اکنون نیاز به برقراری اتصال ایمیل به سایت وردپرس خود برای باز دیدکنندگانی که قصد عضو شدن در فهرست را دارند، دارید.

اضافه کردن فرم ثبت نام ایمیل Mailchimp در وردپرس

این برنامه با یک فرم اشتراک از پیش ساخته شده همراه است. به برگه لیست حساب خود رفته، روی دکمه فلش رو به پایین در کنار لیست ایمیل کلیک، و فرم ثبت نام را انتخاب کنید.

در صحفه بعد برخی از انواع فرم اشتراک را مشاهده می کنید. روی دکمه select در کنار گزینه Embedded Forms کلیک کنید.

در برگه تنظیمات می توانید فرم را با توجه به موضوع خود انتخاب کنید. تنظیمات مربوط به شکل و اندازه فرم و … وجود دارند که مطابق با میل خود می توانید آنها را تغییر دهید. بعد از تغییرات کد های جاسازی را کپی کنید.

اکنون باید مدیریت داشبورد وردپرس خود را بررسی و روی گزینه های نمایش > ابزارک ها کلیک کنید. یک ابزارک متن به نوار کناری وردپرس اضافه و کدهای کپی شده را در داخل آن قرار دهید.

افزونه نرم افزار صفحه ساز SiteOrigin Widgets Bundle
نمایش

اکنون می توانید عملکرد فرم های ثبت نام را در سایت خود مشاهده کنید.

ارسال مطالب سایت به طور دوره ای

اکنون که فهرست اشتراک ایمیل خود را دارید، باید بطور منظم به روز رسانی های وبلاگ خود را برای آنها ارسال کنید. در هر زمان می توانید به حساب کاربری خود وارد و به صورت دستی به مشترکین خود ایمیل ارسال کنید. همین کار را می توان بصورت خودکار از طریق خبرنامه RSS انجام دهید.برای راه اندازی یک RSS ابتدا به حساب MailChimp وارد و روی گزینه های Campaigns » Create Campaign کلیک کنید.

برگه بعد انواع مختلف کمپین هایی را که می توانید ایجاد کنید را به شما نشان می دهد. گزینه RSS-Driven Campaign را انتخاب کنید.

RSS feed URL خود را وارد و انتخاب کنید چه موقع می خواهید ایمیل خودکار ارسال شود. زمان آن می تواند روزانه، هفتگی و حتی ماهانه انتخاب شود. همچنین می توانید ساعت ارسال ایمیل را هم انتخاب کنید. هنگامی که تنظیمات خود را انتخاب کردید بر روی دکمه Next در گوشه سمت راست پایین برگه کلیک کنید.

برنامه از شما می خواهد که لیست خود را انتخاب کنید. لیست را انتخاب و دکمه Next را برای رفتن به مرحله بعد کلیک کنید.نامی برای کمپین خود انتخاب کنید. متوجه خواهید شد که برنامه بطور خودکار بسیاری از زمینه ها را برای شما انتخاب کرده است. این تنظیمات پیش فرض برای اکثر سایتها کار میکند. با این حال می توانید آن را مطابق میل خود تغییر دهید. برای ادامه دکمه Next را فشار دهید.

افزونه کپی کردن برگه ها Duplicate Page در وردپرس
نمایش

در مرحله بعد باید یک نمونه ایمیل انتخاب کنید. برنامه نمونه های متنوعی در این موضوع به شما ارائه می دهد. یکی از نمونه ها را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

این برنامه به شما اجازه تنظیم دقیق طراحی ایمیل را می دهد. می توانید لوگو، تصویر اضافه و سایز متن را تغییر دهید. بطور عمده باید RSS Header و RSS Items box به نمونه ایمیل خود اضافه کنید.

بعد از اتمام کار روی دکمه Next کلیک کنید. در آخر روی دکمه Save و  Exite در گوشه سمت راست بالای برگه کلیک کنید. RSS شما با موفقیت ساخته شد.

اکنون به پایان این آموزش از آی دولوپر رسیدیم ممنون از اینکه مارا همراهی کردید. امیدوارم مطالب گفته شده در مورد افزونه MailChimp for WordPress گفته شد مفید بوده باشد. اگر سوال یا مطلبی داشتید در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

پروفایل نویسنده: زهرا طیبی

با افتخار یکی از اعضای تیم آی دولوپر و مشغول در بخش گرافیک و سئو سایت

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد