آموزش نصب و تنظیمات افزونه W3 Total Cache

افزونه W3 Total Cache چیست؟

 افزونه W3 Total Cache سریع ترین و کامل ترین افزونه ی بهینه سازی عملکرد وردپرس است. این افزونه از طرف بسیاری از سایت های معروف همچون : AT & T، Mashable، Smashing Magazine، WPBeginner، و میلیون ها نفر دیگر مورد تایید قرار گرفته است.افزونه W3 Total Cache تجربه ی کاربران از سایت شما را از طریق بهبود عملکرد سرور شما، کش کردن همه ی جنبه های سایت شما، کاهش زمان دانلود و ارائه ی یکپارچه ی وردپرس CDN های شفاف، بهتر می کند.به طور خلاصه میتوان گفت که افزونه W3 Total Cache با کش کردن صفحات شما ٬ سرعت سایت را افزایش میدهد.

آموزش نصب و تنظیمات افزونه W3 Total Cache

آموزش نصب و تنظیمات افزونه W3 Total Cache

آموزش نصب افزونه W3 Total Cache

نصب کش w3 در وردپرس:

قبل از نصب w3 total cache باید مطمئن شوید که افزونه کش دیگری بر روی وردپرس شما نضب نیست پس اول از این موضوع اطمینان حاصل کنید. اگر این کار را انجام ندهید افزونه پس از فعال سازی مشکل ایجاد میکند. ابتدا به پنل مدیریت وردپرس رفته و روی افزونه ها >افزودن کلیک کنید. عبارت w3 total cache را نصب کنید. کادری مانند تصویر زیر ظاهر میشود:

در این مرحله باید  روی گزینه install now کلیک کرده و افزونه را فعال کنید.

تنظیملت و پیکر بندی افزونه W3 Total Cache:

 افزونه W3 Total Cache افزونه قدرتمندی است و دارای ویژگی های جالبی است که میتوانند خوب یا بد باشند.برای اینکه مطلب را بیشتر توضیح دهم باید بگویم که برای افرادی که طرز استفاده از آن را بلدند و مهارت کافی دارند صد البته خوب است اما برای افراد مبتدی و کسانی که دانش اندکی در این زمینه دارند دشوار است.ابتدا سراغ تنظیمات عمومی میرویم .

تنظیمات عمومی

به صفحه تنظیمات عمومی رفته و روی منوی performance در پنل مدیریت وردپرس کلیک کنید. این جایی است که شما افزونه را با پیکربندی تنظیمات پایه راه اندازی میکنید.

کش چیست؟

اولین گزینه ای که در این صفحه میبینید صفحه ی کش میباشد که مسئول ایجاد صفحه ی کش استاتیک برای صفحات بارگذاری شده میباشد و نیازی به بارگذاری پویا برای هر صفحه ی بارگذاری نمیباشد. با داشتن این گزینه میتوانید زمان بارگذاری را کاهش دهید. تصویر زیر نحوه ی عملکرد صفحه ی کش را نشان میدهد:

توابع وردپرس و کدهای لازم برای طراحی قالب حرفه ای
نمایش

معمولا مشاهده میشود که هنگام ورود یک کاربر به سایت وردپرس اسکریپت های PHP را اجرا میکند و کوئری های MySQL را برای درخواست صفحه پیدا کند . سپس PHP داده ها و صفحات تولید را تجزیه میکند و پردازش , منبع سرور را میگیرد. داشتن صفحه کش به شما اجازه ی نگهداری تمام سرور برای بارگذاری و نمایش کپی کش از صفحه زمان درخواست کاربر را میدهد. برای اشتراک گذاری میزبان اغلب مبتدیان از دیسک استفاده میکنند که این روش توصیه میشود. باید گزینه enable page cache را تیک بزنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

کش مرورگر چیست؟

وقتی که یک کاربر وارد سایتی میشود، مرورگر وب تمام تصاویر، فایلهای css، جاوا اسکریپت و دیگر فایلها را برای افزایش تجربه کاربر دانلود میکند. با این روش زمانیکه همان کاربر به صفحه بعدی برود بارگذاری سریعتری دارد زیرا تمام فایلهای استاتیک در کش مرورگر موجود است . گزینه کش مرورگر در افزونه W3 Total Cache  محدودیت زمان را در کش مرورگر تنظیم میکند . گزینه enable را زیر کش مرورگر تیک زده و روی save کلیک کنید. پس از انجام  این کار برای تنظیمات بیشتر به performance>>browser cache بروید.

و در تصویر بالا مشاهده میکنید که همه ی گزینه ها بجز گزینه ۴۰۴ انتخاب شده است

CDN چیست؟

کلمه  CDN مخفف شبکه های تحویل محتوا است که به شما اجازه ی بکارگیری محتوای استاتیک از چند سرور ابری به جای تنها یک سرور میزبان را میدهد و به شما این امکان را میدهد که بارگذاری سرور را کاهش داده و سرعت وب سایت خود را افزایش دهید .افزونه W3 Total Cache  آمازون s3 و max cdn را حمایت میکند. افراد مبتدی از maxcdn استفاده میکنند. این بخش برای سایتهایی که از CDN استفاده میکنند یا برای استفاده از CDN برنامه ریزی میکنند بکار گرفته شده است.

اولین کار مورد نیاز ایجاد منطقه کشش در داشبورد maxcdn میباشد. وارد حساب maxcdn خود شوید و روی manage zone کلیک کرده و سپس روی گزینه create pull zone کلیک کنید.

در صفحه بعد از شما خواسته میشود تا جزئیاتی را برای منطقه کشش فراهم کنید:

افزونه صفحه درحال بروزرسانی WP Maintenance Mode در وردپرس
نمایش

نام pull zone: یک نام برای pull zone انتخاب کنید همچنین میتوانید آنرا در پنل maxcdn نام گذاری کنید.

آدرس سرور مبدا: آدرس وب سایت وردپرس خود را با شروع // :http و پایان / وارد کنید.

دامنه cdn سفارشی: یک زیر دامنه مانند cdn.developer.pro وارد کنید.

برچسب: یک توصیف برای منطقه کشش وارد کنید.

متراکم سازی: فعال کردن متراکم سازی پهنای باند را ذخیره میکند. توصیه می کنیم این گزینه را تیک بزنید.

سپس روی گزینه create کلیک کنید که maxcdn منطقه کشش را ایجاد میکند. در صفحه بعد به شما آدرسی داده میشود که باید این آدرس را در فایل متن ذخیره کنید زیرا در گامهای بعد به آن نیاز دارید. اکنون منطقه کشش ایجاد شده و گام بعدی تنظیم محتوای منطقه میباشد. شما میتوانید این کار با رفتن به داشبورد maxcdn انجام دهید و روی گزینه manage کلیک کنید.

در صفحه بعد روی تب setting کلیک کنید. هدف از ایجاد محتوای منطقه افزودن زیر دامنه می باشد همچنین می توانیم تجربه کاربران را با در صف گذاشتن محتوا از زیر دامنه های مختلف به مرورگر کاربران بهبود بخشیم. برای این کار روی labeled custom domains کلیک کنید.

پس از افزودن دامنه سفارشی روی گزینه update کلیک کنید. گام بعدی تنظیم CNAME برای ذخیره دامنه میباشد. توصیه ما ارائه دهندگان میزبان وردپرس مانند HOSTgator و bluehost برای مشتریان برای مدیریت تنظیمات مختلف از میزبان میباشد. برای تنظیم CNAME در سی پنل ابتدا وارد داشبورد سی پنل شده و سپس روی simple DNS zone editor در زیر بخش دامنه ها کلیک کنید.

در صفحه بعد فرمی با دو بخش خواهید دید. نام دامنه که هنگام ایجاد محتوای منطقه وارد کردید را در بخش name و آدرسی که توسط maxcdn زمان ایجاد منطقه کشش فراهم کردید را در بخش CNAME وارد کنید.

پردازش را برای تمام زیر دامنه ها تکرار کنید. به این نکته توجه داشته باشید که در هر زمان فقط نام بخش ها تغییر میکند و بخش CNAME همیشه همان آدرس میباشد. اکنون که برای تمام زیر دامنه ها CNAME ایجاد کردید زمان بازگشت به وردپرس و راه اندازی maxcdn با کش w3 میباشد. اکنون به بخش performance>>general setting بروید و enable را تیک زده و maxcdn را از منوی پایین انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

کد نمایش جدیدترین محصولات ووکامرس
نمایش

پس از ذخیره تنظیمات اطلاعیه ای دریافت میکنید که از شما میخواهد که اطلاعات authorization و replace default hostname with را فراهم کنید و منطقه کشش را انتخاب کنید و روی specify it here کلیک کنید.

در این صفحه روی گزینه authorization کلیک کنید که با این کار به وب سایت maxcdn که کلید authorization را تولید میکند خواهید رفت. این کلید را کپی کرده و به w3 total cache برگردید. در قسمت replace sites host name with زیر دامنه را وارد کنید.

تنظیمات را ذخیره کنید در این مرحله سایت شما برای بکارگیری فایل استاتیک پیکربندی شده است. اکنون هنگام بارگذاری سایت آدرس تصاویر از زیر دامنه CDN به جای دامنه سایت بکار گرفته میشود. اکنون اگر هر یک از فایلهای استاتیک با CDN بارگذاری نشدند بدین معناست که شما نیاز دارید آنرا در تنظیمات لیست فایل سفارشی در کش w3 قرار دهید. این کار را باید برای افزونه OlO publisher که برای تبلیغات بکارگرفته میشود انجام دهیم. با رفتن به تنظیمات CDN گزینه های پیشرفت را خواهید دید:

 اکنون همه ی فایل ها و پوشه ها یی را که می خواهید در CDN شامل شوند، اضافه کنید. همچنین اگر توجه کرده باشید، یک لیست فایل های رد شده هم وجود دارد. هنگامی که طراحی کوچک را آپدیت می کنید، style.css شما همان لحظه آپدیت نخواهد شد. بنابراین می توانید آن را برای زمانی که می خواهید تغییر ایجاد کنید، در لیست فایل های رد شده قرار دهید. اگر فقط یک بار پاکسازی می خواهید، می توانید این کار را از داشبورد MaxCDN خود انجام دهید.

اگر میخواهید یک سایت حرفه ای و پر سرعت داشنه باشید باید از ابزار ها و افزونه های زیادی استفاده کنید که یکی از آن ها وردپرس CDN است که به کمک افزونه W3 Total Cache راه اندازی میشود که ما به همه ی مدیران سایت توصیه می کنیم.خب این مقاله از آی دولوپر نیز به پایان رسید امیدوارم مطالب گفته شده مفید بوده باشد. اگر سوال یا مطلبی بود در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

پروفایل نویسنده: زهرا طیبی

با افتخار یکی از اعضای تیم آی دولوپر و مشغول در بخش گرافیک و سئو سایت

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد