افزونه Redirection وردپرس و مدیریت لینکهای ۴۰۴

افزونه Redirection وردپرس و مدیریت لینکهای ۴۰۴

خطای ۴۰۴ یکی از معمول ترین خطاهایی است که با آن مواجه میشوید مخصوصا اگر سایت وردپرس یخود را به  هاست دیگری منتقل کرده باشید بیشتر از بقیه این خطا را میبینید. البته باید گفت که این امر در سئو سایت نیز موثر است. در این مقاله از آی دولوپر قصد داریم یک افزونه وردپرسی به شما معرفی کنیم که لیست خطاهای ۴۰۴ را در اختیار شما قرار میدهد. این افزونه ی پر قدرت افزونه Redirection وردپرس است که شما با استفاده از آن می توانید تمام لینک هایی که به هر صورتی از دسترس خارج شده اند را شناسایی کرده و با ریدایرکت  ۳۰۱ که بهترین راه رفع این خطاست را انجام داده و به این شکل مدیریت لینک های ۴۰۴ را در وردپرس خواهید داشت.

افزونه Redirection بیش از ۷۰۰,۰۰۰ هزار بار توسط کاربران وردپرس دانلود و فعال سازی شده که نشان از ارزشمندی این افزونه قدرتمند است. با کمک این افزونه می توانید مدیریت لینک های ۴۰۴ در وردپرس را بر عهده بگیرید.

 

 

ریدایرکت چیست ؟

ریدایرکت به معنای راهنمایی به مکان جدید است. در اینترنت، ریدایرکت Redirect مترادف است با انتقال بازدیدکننده به مکان جدید. به عبارت دیگر هر زمان شخص یا نرم افزاری به آدرسی وارد شود که ما نمی خواهیم، آن شخص یا نرم افزار را به آدرس جدید منتقل می کنیم.

مدیران سایت وردپرسی به خصوص در ارتباط با رعایت اصول سئو همواره با ریدایرکت آدرس صفحات مختلف سایت سرو کار دارند از این رو این آموزش با هدف آشنایی کامل شما با مفهوم ریدایرکت و دستورات آن نوشته شده است.

افزونه نمایش موقعیت کاربرانBreadcrumb NavXT در وردپرس
نمایش

نصب و راه اندازی افزونه Redirection وردپرس

برای شروع کار با افزونه Redirection ابتدا لازم است آنرا دریافت کرده و سپس از مسیر پیشخوان > افزونه ها > افزودن > بارگذاری افزونه، آنرا نصب و فعال سازی نمایید.
پس از فعال سازی، یک گزینه به نام تغییر مسیر، در مسیر پیشخوان > ابزارها > تغییر مسیر، ایجاد میشود. اکنون روی تغییر مسیر کلیک نمایید.

تغییر مسیر :

همانطور که میبینید در بخش تنظیمات تغییر مسیر ۷ بخش دیگر وجود دارد که به بررسی آنها میپردازیم.

افزودن تغییر مسیر جدید :

در این بخش میتوانید لینک های آسیب دیده را به یک لینک سالم منتقل کنید و مدیریت لینک های ۴۰۴ در وردپرس را انجام دهید. در قسمت نشانی اصلی لینک آسیب دیده یا ۴۰۴ را وارد نمایید و در قسمت URL هدف لینک مقصد را وارد نمایید.

گروه ها :

در این زبانه میتوانید گروه های مختلفی را برای لینک های مختلف ایجاد کنید. برای مثال در حالت پیشفرض دو گروه Redirections و Modified Posts وجود دارند.

گزارش ها :

در بخش گزارش ها، گزارش های لینک هایی را برای شما نمایش میدهد که کاربران در آن با مشکل مواجه شده اند.

زبانه ۴۰۴s :

در این بخش تمامی لینک های ۴۰۴ را شناسایی و برای شما نمایش میدهد.

زبانه نشانی :

این بخش در واقع تنظیمات افزونه جهت مدیریت لینک های ۴۰۴ در وردپرس می باشد.

در این قسمت میتوانید تنظیم کنید که به چه مدتی گزارش های ریدایرکت ها و ۴۰۴ ها را برای شما نگهداری کند.همچنین میتوانید درون ریزی لینک های Redirections ها و Modified Posts را انجام دهید. در قسمت آخر نیز میتوانید تمامی تغییر مسیرها، گزارش ها و … را پاک کنید که پیشنهاد این کار را تا جایی که مجبور نباشید نمی دهیم.

افزونه مدیریت پرونده ها File Manager برای وردپرس
نمایش

امیدوارم نکات ذکر شده در مورد افزونه Redirection وردپرس و مدیریت لینکهای ۴۰۴ برای شما عزیزان مفید بوده باشد اکنون به پایان این مقاله از آی دولوپر رسیدیم ممنون از اینکه همراه ما بودید. اگر سوال یا مطلبی بود در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

پروفایل نویسنده: زهرا طیبی

با افتخار یکی از اعضای تیم آی دولوپر و مشغول در بخش گرافیک و سئو سایت

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد