افزونه Simple Social Icons وردپرس و ایجاد آیکون شبکه های اجتماعی

معرفی افزونه Simple Social Icons وردپرس

اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه های اجتماعی مختلف یک مسئله خیلی مهم است که هم از نظر سئو سایت مفید است و هم باعث رونق کسب و کار می شود پس لازم است مدیران سایت وردپرسی حتما به این نکته توجه داشته باشند. به کمک شبکه های اجتماعی میتوانید هر مطلب یا هر محصولی را که در سایت خود دارید را در محیط بزرگ تری به اشتراک بگذارید و حتی به کاربران خود اجازه می دهید این مطالب را به اشتراک بگذارند و این عالی است. در این آموزش از آی دولوپر قصد داریم به معرفی یک افزونه وردپرسی پر قدرت و محبوب بپردازیم که افزونه Simple Social Icons نام دارد. کار افزونه Simple Social Icons وردپرس به این صورت است که آیکون شبکه های اجتماعی را در وردپرس می سازد تا با یک کلیک بتوان مطالب را به اشتراک گذاشت.

این افزونه کاربردی وردپرس در مخزن بزرگ افزونه های وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون بیش از ۲۰۰۰۰۰ دانلود و فعال سازی شده است و در واقع یکی از افزونه های مطرح می باشد که در دسته افزونه کاربردی وردپرس ثبت شده است. و امکان ساخت آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس را فراهم می کند.

آموزش نصب و راه اندازی Simple Social Icons :

ابتدا این افزونه را دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی میکنیم . بعد از نصب و فعال سازی این افزونه کاربردی وردپرس به سراغ قسمت نمایش و در نهایت روی گزینه ابزارک ها کلیک می کنیم.

پلاگین پشتیبان گیری BackWPup – WordPress Backup
نمایش

با کلیک بر روی این گزینه وارد قسمتی می شویم که ابزارک های وردپرس در آن واقع شده اند و ما میتوانیم هر کدام از آن ها را فقط با عمل کشیدن و رها کردن در سایدبار مورد نظر قرار دهیم.

Simple Social Icons

با ورود به این بخش گزینه ای تحت عنوان Simple Social Icons  ایجاد شده است و با عمل کشیدن و رها کردن به سایدبار مورد نظر قرار می دهیم.

با انجام این عمل تنظیمات این سایدبار به صورت آبشاری ایجاد می شود که چندین گزینه قابل توضیح وجود دارد:

Title: در این قسمت باید عنوان ابزارک را مشخص کنیم.
Open Link In new Window: در این قسمت باید مشخص کنیم که با کلیک بر روی لینک عنوان پنجره ای در صفحه جدید ایجاد شود یا خیر
Icon Size: اندازه آیکون
Icon Border Radius: میزان نرمی حاشیه آیکون
Border Width : عرض BOrder
Alignment : ترازبندی آیکون
Icon Color : رنگ آیکن
Icon Hover Color : رنگ ایکن در حالت Hover
Background Color : رنگ پس زمینه آیکن
Background Hover Color : رنگ پس زمینه آیکن در صورت Hover شدن

Border Color : رنگ Border
Border Hover Color : رنگ Border در صورت Hover

در قسمت دوم از تنظیمات می بایست لینک شبکه های اجتماعی را برای آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس مشخص کنیم و نیاز به توضیح خاصی نیست.
اکنون به پایان این آموزش از آی دولوپر رسیدیم. ممنون از شما عزیزان که همراه ما بودید. امیدوارم مطالب گفته شده در مورد افزونه Simple Social Icons وردپرس و ایجاد آیکون شبکه های اجتماعی برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا مطلبی در این زمینه داشتید حتما در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

پروفایل نویسنده: زهرا طیبی

با افتخار یکی از اعضای تیم آی دولوپر و مشغول در بخش گرافیک و سئو سایت

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد