قالب دسته بندی وردپرس Category Templates

وقتی بازدیدکننده بر روی لینک دسته بندی مطالب وردپرس کلیک میکند به صفحه آن دسته هدایت شده و در صفحه دسته بندی لیستی از مطالب منتشر شده با موضوع یکسان نمایش داده میشود. قالب دسته بندی وردپرس عموما در تمام پوسته های وردپرس دارای گرافیک و ساختار یکسانی است اما میتوان با استفاده از روشهایی انواع قالب دسته بندی وردپرس Category Templates را ایجاد و از آن برای دسته دلخواه استفاده کرد. در این مطلب به آموزش ساخت قالب متفاوت برای دسته خاص وردپرس میپردازیم پس تا انتها همراه آی دولوپر باشید.

آموزش ساخت قالب دسته بندی وردپرس

همینطور که میدانید هر دسته وردپرس دارای دو ویژگی مهم نام و نامک است.
نام همان اسم دسته بندی موضوعی است! و ویژگی نامک معمولا اسم انگلیسی دسته موضوعی که در آدرس دسته کاربرد دارد.
با استفاده از این دو خاصیت میتوانیم قالب دسته بندی متفاوت برای دسته خاص ایجاد کنیم.

در حالت پیشفرض وردپرس برگه دسته بندی سایت را براساس اولویت های زیر نمایش میدهد.

قالب دسته بندی به همراه نامک category-slug.php

فایل دسته بندی به همراه شناسه category-ID.php

قالب کلی برای تمام دسته بندی ها category.php

صفحه آرشیو سایت archive.php

در نهایت فایل اصلی قالب وردپرس index.php

حال اگر بخواهیم یک قالب جدا برای دسته دلخواه مان اختصاص دهیم تنها کافیست از نامک یا id آن استفاده کنیم. به عنوان مثال برای دسته بندی قالب وردپرس که دارای شناسه ۸ و نامک themes است، قالب دسته موضوعی به شکل category-themes.php یا category-8.php میتواند باشد. البته نیازی به ساخت دو فایل نیست و میتوانید از نامک یا id شناسه برای ساخت قالب دسته موضوعی استفاده کنید.

نمایش تعداد نوشته‌ها و دیدگاه‌ها در وردپرس
ادامه مطلب

اگر میخواهید برای نوشته و برگه های سایت نیز قالب جداگانه داشته باشید پیش از این در مقاله ای با عنوان آموزش ساخت قالب برگه وردپرس و ادامه مطلب متفاوت برای نوشته های سایت به طور کامل نحوه ساخت انرا آموزش داده ایم که پیشنهاد میکنم آنرا نیز حتما مطالعه و در هنگام طراحی قالب وردپرس از آنها استفاده کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    dd