DESIGNR
خانه » افزونه وردپرس » معرفی و آموزش افزونه کش وردپرس WP Fastest Cache

یکی از دغدغه‌های وب‌مستران سرعت سایت‌شان می‌باشد. مطعمنا راه‌های زیادی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی  وجود دارد ولی یکی از بهترین و تاثیرگزارترین آن‌ها، فعال‌کردن قابلیت کش سایت است. حال با خودتان می‌گویید کش چیست؟

کش چیست؟

کش، اطلاعاتی می‌باشد که از قبل داخل حافظه ثبت شده و بطور کلی در وب‌‌سایت به فراخوانی دوباره آن احتیاجی نیست. بگذارید برای‌تان مثال ساده‌ای برای آشنایی با مفهوم کش بزنم: فرض کنید از شما جواب ۲ × ۶ را می‌پرسند، مطمعنا شما در کمتر از 2 ثانیه جواب آن را اعلام می‌کنید. در کل شما نیازی به محاسبات خاصی در ذهن خود نداشته‌اید. به این دلیل که قبلا بارها و بارها جواب آن را تکرار کرده‌اید. به همین دلیل، کش حافظه‌ای می‌باشد که در سیستم بازدید کننده ذخیره و سرعت وب‌سایت شما را در دفعه دومی که بازدیدکننده وارد سایت شما می‌شود را افزایش می‌دهد.

چگونه فرآیند ‌‌ذخیره کش انجام می‌شود؟

به عنوان مثال سایت شما دارای قابلیت کش می‌باشد و یک بازدیدکننده برای اولین بار وارد وب‌سایت شما می‌شود. فرآیند بارگذاری وب‌سایت شما بصورت عادی انجام می‌شود. بعد از بارگذاری کامل، سیستم کاربر از فعال بودن قابلیت کش در سایت شما باخبر و ساختار html سایت شما را در حافظه کش ذخیره می‌کند. بعد از ذخیره کش، دفعه بعدی که بازدیدکننده وارد وب‌سایت شما می‌شود شاهد سرعت بالایی در بارگذاری وب‌سایت شماست.

معرفی افزونه کش وردپرس WP Fastest Cache

افزونه وردپرس WP Fastest Cache افزونه‌ای قدرتمند برای به عهده‌گرفتن کش سایت وردپرسی شماست. این پلاگین قدرتمند بعد از اینکه قابلیت کش سایت شما را فعال می‌کند، فایل‌های html ، css ، js سایت شما را نیز به بهترین شکل بهینه سازی و فشرده می‌کند.

برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های افزونه WP Fastest Cache :

  • فعال سازی کش وب‌سایت
  • پشتیبانی از ssl
  • پشتیبانی از cdn
  • فشرده سازی تمامی فایل‌های استاتیک
  • غیرفعال‌سازی ایموجی‌ها
  • کش پیش بارگذاری
  • آسان و ساده
  • فشرده سازی GZIP
  • و…

آموزش افزونه کش وردپرس WP Fastest Cache

حال می‌پردازیم به آموزش افزونه کش وردپرس WP Fastest Cache

۱- WP Fastest Cache را از مخزن وردپرس یا هاست وردپرس خود نصب و فعال‌سازی نمایید.

۲- بعد از فعال‌سازی افزونه وردپرس، یک بخش جدید به بالای نوار بالایی پنل وردپرسی شما اضافه می‌شود و یک بخش جدید نیز به نوار کناری.

3- روی نوار کناری

 کلیک کنید.

4- حال تنظیمات بخش ( settings ) را همانند تصویر زیر تنظیم کنید.

افزونه WP Fastest Cache با موفقیت پیکربندی شد!

نتیجه گیری:

یک افزونه کش مناسب برای هر وب‌سایتی لازم است تا سرعت بسیار مناسبی را به ارمغان آورد. افزونه WP Fastest Cache می‌تواند یکی از این افزونه‌ها باشد.

پیشنهاد ما برای سرعت سایت خود و امنیت اطلاعات خود استفاده از افزونه افزونه WP ROCKET Premium است که پلن های پیشتر و از سئو بهتری برخوردار هست.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *