سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

نویسندگان سایت هر روز فایل های زیادی را دانلود و آپلود میکنند که بیشتر آنها عکسها و تصاویر هستند . برای ایجاد جذابیت هر پستی در سایت وردپرسی باید تصاویری همراه متن ها قرار داد و باید به این نکته توجه کنیم که عکس ها هم مانند متون به بهینه سازی نیاز دارند. بیشتر کاربران از برنامه های ویرایشگر عکس کمک میگیرند که هم وقت گیر است و هم باعث کم شدن کیفیت عکس ها میشود. علاوه بر فاکتور کیفیت باید فاکتور حجم راهم در نظر گرفت چون فایل های بزرگ سرعت سایت را کاهش میدهد. اکنون  میخواهیم در مورد افزونه ای به نام افزونه WP Smush بحث کنیم که عکس های سایت را بدون اینکه کیفیت شان کم شود بهینه سازی میکند.

 افزونه WP Smush

افزونه WP Smush یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین افزونه های وردپرسی است که برای سئو و بهینه سازی تصاویر استفاده میشود که تا کنون افزون بر ۹۰۰ هزار نصب فعال داشته است و تمام کاربران بیشترین امتیاز را به آن داده اند. و نکته مهم اینکه افزونه WP Smush با آخرین نسخه وردپرس سازگار میباشد.

خصوصیات افزونه WP Smush :

*بهینه سازی تصاویر در وردپرس با استفاده از تکنیک های فشرده سازی پیشرفته بدون افت کیفیت

*تنظیم حداکثر عرض و ارتفاع و تصاویر بزرگ به طور خودکار

*پشتیبانی از فایل های JPEG، GIF و PNG فایل های تصویری و…

*بهینه سازی هر تصویر در هر دایرکتوری

نحوه کار با افزونه WP Smush

ابتدا افزونه WP Smush را از سایت https://wordpress.org دانلود کرده ، نصب و فعال سازی کنید. با گزینه ی جدیدی در قسمت مدیریت وردپرس خود  به نام WP Smush رو به رو میشوید روی آن کلیک کنید تا وارد قسمت تنظیمات افزونه شوید.

افزونه COMMISSIONS V3.3.2
نمایش

Automatically smush my images on upload: با فعال کردن این گزینه، تمامی تصاویری که آپلود میکنید به صورت اتوماتیک بدون افت کیفیت بهینه سازی میشوند. این کار در میزان سرعت وب سایت شما بسیار موثر است.
در زیر همین گزینه میتوانید مشخص کنید که افزونه نسبت به چه سایز از تصاویر حساسیت نشان داده و اقدام به بهینه سازی آن ها کند. از این قسمت موارد مورد نظر خود را انتخاب کنید.
در ادامه گزینه هایی را برای تنظیمات سایز و میزان حساسیت نسبت به اطلاعات غیر ضروری تصاویر داریم که به کمک آنها باید سئوی تصاویر در وردپرس را انجام دهیم.

Preserve image EXIF data: اصطلاح EXIF data مربوط به یک سری اطلاعات فایل های تصویری مثل تنظیمات دوربین، فاصله کانونی، تاریخ، زمان و اطلاعات مکان است. داده های EXIF ​​غیر ضروری هستند و فایل های تصویری را بزرگتر می کنند. با انتخاب این گزینه میتوانید از اطلاعات غیر ضروری که به فایل تصویری شما چسبیده اند صرف نظر کنید و حجم تصویر را به میزان قابل ملاحظه بهبود ببخشید.

Resize original images: در این قسمت امکان تغییر اندازه، بهینه سازی و فشرده سازی تمام تصاویر خود را با وضوح فوق العاده بدون افت کیفیت دارید. حداکثر عرض و ارتفاع را تنظیم کنید. به این صورت حجم تصاویر بزرگ با فشرده سازی آنها کاهش می یابد که گامی مهم در سئوی تصاویر در وردپرس می باشد.

پس از تمام شدن کار تنظیمات و ذخیره تنظیمات اعمال شده روی افزونه ،افزونه WP Smush کار بهینه سازی تصاویر سایت شما را شروع میکند.

ورود به وردپرس با افزونه | YITH WooCommerce Social Login
نمایش

بهینه سازی تصاویر از قبل دانلود شده توسط افزونه WP Smush 

برای بهینه سازی عکس هایی که قبلا بارگذاری گرده اید در بالای این صفحه آمار را مشاهده کنید:

با دکمه BULK SMUSH NOW به راحتی عکس هایی که قبلا دانلود کرده اید را بهینه سازی کنید.

درقسمت TOTAL SAVINGS میزان بهینه سازی کلی را مشاهده میکنید. از این پس هنگام بارگذاری هرفایل جدید، افزونه WP Smush برای شما عملیات را به صورت خودکار انجام خواهد داد. همچنین در مقابل هر تصویر اطلاعاتی در مورد بهینه سازی های انجام گرفته بر روی آن مشاهده میکنید.

سخن آخر :

مدیران سایت برای جلوگیری از کم شدن سرعت سایت وردپرسی خود نیاز به یک افزونه ی قوی دارند که تصاویر را بهینه کند و حجم تصاویری که آپلود شده اند را کنترل نماید و بهترین پیشنهاد برای رفع این نیاز نصب افزونه WP Smush است که به طور خودکار تمامی عکس هارا بهینه سازی میکند و نکته قوت آن در اینجاست که افزونه WP Smush برنده جایزه ی بهترین افزونه سئو تصاویر میباشد. اکنون به پایان این آموزش از آی دولوپر رسیدیم ممنون از اینکه همراه ما بودید. اگر سوال یا مطلبی بود در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

پروفایل نویسنده: زهرا طیبی

با افتخار یکی از اعضای تیم آی دولوپر و مشغول در بخش گرافیک و سئو سایت

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد